Informacje o szkółce

Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie SZCZOT to firma rodzinna z wieloletnią tradycją. Szkółka położona jest w miejscowości Staw (województwo wielkopolskie) w odległości 20km od Kalisza.

Nasza szkółka została założona w 1951 roku przez Leona i Antoninę Strupczewskich (dziadków obecnego właściciela) i była jedną z niewielu prywatnych szkółek działających wówczas w Wielkopolsce. W kolejnych latach gospodarstwo prowadzone było przez Mieczysława i Krystynę Szczot, a obecnie kontynuatorami, liczącej niespełna 70 lat tradycji szkółkarskiej są Paweł i Ewelina Szczot..

Zajmujemy się produkcją wolnego od chorób wirusowych materiału szkółkarskiego kwalifikowanego i CAC. Produkujemy również podkładki drzew owocowych M26, M9, MM106, Colt w ilości ok. 600 tysięcy rocznie. Posiadamy niezbędne zaplecze maszynowe do produkcji firm Agromod, Lauvers, Felco i Kubota. Dbamy o to, aby materiał przez nas wyprodukowany był najlepszej jakości i spełniał wymogi klienta, dlatego też stosujemy najlepsze środki ochrony roślin i nawozy z górnej półki.

Stale powiększana powierzchnia gospodarstwa obecnie wynosi 30 hektarów własnych i 10 hektarów dzierżawionych. Rocznie produkuje się na niej około 120 tysięcy drzewek owocowych (jabłonie, grusze, morele, śliwy, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie, nektaryny, orzech włoski, leszczyna) i 30 tysęcy krzewów owocowych (porzeczki czarne, czerwone, agrest pienny i krzaczasty).

Nasze rynki zbytu obejmują Polskę, Czechy, Litwę i Słowację. Odbiorcami naszego materiału są sadownicy i centra ogrodnicze. Współpracujemy również ze znanymi szkółkami z Holandii.

Istnieje możliwość kompleksowego i stałego zaopatrywania sklepów ogrodniczych w materiał, który nie znajduje się w naszej ofercie.

Po wcześniejszym zadatkowaniu przechowujemy materiał przez okres zimowy.

Jesteśmy płatnikiem podatku VAT. Wystawiamy niezbędne dokumenty do ARiMR. Dokładamy wszelkich starań, aby produkowany przez towar odznaczał się najwyższą jakością, a nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową.

  • Jesteśmy płatnikiem VAT.
  • Wystawiamy niezbędne dokumenty do ARiMR.

Zobacz również: